суббота, 26 августа 2017 г.

Ікебана – японське мистецтво

У рамках проведення в 2017 році Року Японії в Україні бібліотека-філія №19 запросила читачів на майстер-клас з виготовлення японської ікебани «Застигла магія квітів». Під час заходу бібліотекарі наголосили, що Японія – дивовижна країна, а її  культура своєрідна та витончена. Вона спирається на любов до всього прекрасного та піднесеного.
Сучасні японці з великою шаною ставляться до своїх традицій. Тільки тут могли з’явиться: церемонія ханамі (милування квітами), орігамі (створення фігурок з паперу), ікебана (мистецтво складання букетів), бонсай (вирощування карликових дерев у горщиках, які обмежують їх ріст),  чайна церемонія (мистецтво приготування та пиття чайного напою в присутності гостей).  
Діти дізналися, що ікебану японці не продають і не дарують, її виготовляють для себе, щоб прикрасити власне житло.
Читачам бібліотекарі розповіли про основні матеріали та правила складання ікебани. Так, для виготовлення ікебани використовують гілочки сосни, сливи, сакури, різні квіти. Композиція повинна мати три умовні лінії: найвища − небо, найнижча − земля, середня ̶ людина. Під час майстер-класу діти переконалися, що зовсім не обов'язково використовувати для створення ікебани дорогі екзотичні квіти. Досить того, щоб вибрані рослини добре поєднувалися між собою і відображали індивідуальність автора. Головний принцип творчості − відкинути зайве, все те, що порушує пропорції і красу рослин.

Читачі легко засвоювали основні закони японської ікебани – простота, лаконічність, гармонійне поєднання рослинних елементів і ваз, створюючи оригінальні та витончені композиції з квітів. Завдяки цьому майстер-класу Японія стала для нас ближчою та привабливішою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий