суббота, 20 апреля 2019 г.

Заціни, яка класна штука

Інтернет − це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє нам дізнаватись про нове, спілкуватися, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Сучасна дитина не уявляє своє життя без Інтернету.
Саме тому бібліотекарі філії №19 запросили читачів у віртуальну подорож «Разом з класом в ногу з часом», склавши добірку корисних та змістовних дитячих сайтів. Користувачі мандрували запропонованими сайтами, шукаючи інформацію про ігри, хобі, інтерес.  

На початку заходу діти пригадали «Як себе поводити в Інтернеті». Переглянули презентацію «Ці сайти саме для вас!». Практичною роботою «Мандрую «незнайомою» мережею», закріпили набутті знання.


"Разом з класом в ногу з часом!"

Віртуальна  подорож корисними сайтами

Мета: навчити дітей користуватися Інтернетом; познайомити з правилами пошуку інформації; популяризація найцікавіших та безпечних дитячих сайтів;  розвивати увагу, уяву та мислення дітей, навчити здійснювати безпечний пошук.
План заходу:
1.    Вступне слово бібліотекаря.
2.    Пам’ятка «Як себе поводити в Інтернеті».
3.    Поради «Захистіть свій комп’ютер».
4.    Нагадайка «Яким відомостям в мережі  можна довіряти?»
5.    Презентація «Ці сайти саме для вас!»
6.    Практична робота «Мандрую «незнайомою» мережею»

Хід заходу:
1.    Вступне слово
Бібліотекар: Інтернет. Що це? Це слово впевнено увійшло в наше життя. Це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє тобі дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу не виходячи з власної кімнати, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Сучасна людина не уявляє своє життя без  Інтернету.
Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, ми потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки: корисні та шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації.  Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього цього розмаїття. Інтернет є безмежним джерелом інформації, іншими словами, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони.
Саме тому сьогоднішню нашу віртуальну подорож ми присвятимо темі «Разом с класом в ногу з часом», а саме корисним сайтам. Спробуємо відшукати корисні, позитивні, ігрові, цікаві сайти, які допоможуть вам у навчанні та дозвіллі.
2.    Пам’ятка «Як себе поводити в Інтернеті»
Бібліотекар: На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.
(Обговорення з дітьми «Яка небезпека чатує в Інтернеті)
3.    Поради «Захистіть свій комп'ютер»
·         Завжди оновлюйте операційну систему.
·         Використовуйте антивірусну програму.
·         Використовуйте брандмауер.
·         Робіть резервні копії важливих файлів.
·         Будьте обережними, завантажуючи вміст.
·         Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.
·         Думайте про те, з ким ви розмовляєте.
·         Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.
·         Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті.
·         Пам'ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

4.    Нагадайка «Яким відомостям в мережі  можна довіряти?»
Бібліотекар: Відкривши веб-сторінку, бажано оцінити її за основними ознаками, щоб упевнитися в надійності поданих матеріалів.
Авторитетність джерел та авторів. Зверни увагу на те, яка організація або особа створила цей сайт, яка мета його створення, для кого було створено.
Точність даних і фактів. З’ясуй ,з яких джерел автор сайту отримує відомості. Зверни увагу на наявність або відсутність списку першоджерел і посилань на інші сайти.
Об’єктивність поданих даних. Більшу довіру викликають неупереджені сайти. Зазвичай автори таких сайтів відтворюють різні погляди на одне й те саме питання або взагалі утримуються від висновків і коментарів, подаючи лише факти.
Актуальність даних. Зверни увагу на те, як часто оновлюються матеріали на сайті. Саме за цим показником визначається їх актуальність. (показати практично)
5.    Презентація «Ці сайти саме для вас!»
“Левко”// http://levko.info/ – сайт для дітей та батьків, що пропонує великий вибір ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, поради з рукоділля, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, та сценарії дитячих свят.
“Нашим діткам” // https://www.nosiki.cv.ua/ – сайт присвячений дошкільнятам та ранньому розвитку дитини. Тут розміщені дитячі музичні альбоми, відео-презентації, мультфільми, ігри, сценарії свят, аудіокниги та ще багато цікавого.
 “Пустунчик”// https://pustunchik.ua/ua – інформаційно-розважальний портал присвячений розвитку, навчанню та відпочинку дитини. Сайт пропонує різноманітний контент: ігри, аудіотеку, творчість, рукоділля, дозвілля, віртуальну школу та багато цікавого, що дозволить організувати відпочинок вашої дитини.
 “Казкар” // http://kazkar.info/ – один з кращих сайтів подібної тематики на просторах українського Інтернету. Тут є всі необхідні матеріали для малечі та батьків: казки (українські та народів світу), легенди про міста, села, гори, річки, рослин і тварин, мультфільми, аудіоказки, ігри, сценарії свят, ілюстрації та окремий розділ для батьків.
“Кращі казки світу” // https://kazki-svitu.org.ua/ – гарно проілюстрований сайт для малят та їхніх батьків, який містить улюблені казки з усього світу українською мовою.
“Читанка” // http://chytanka.com.ua/ – дитяча публічна онлайн-бібліотека, в якій містяться книги українською мовою, які не знайдете у книжкових магазинах. Однак ви маєте можливість завантажити на комп’ютер чи інший пристрій будь-яку з книг представлених на сайті.
На сайті ви маєте можливість знайти будь-яку інформацію зі сфери географії – біографії відомих географів, географічні видання, статті, конференції, інтернет-ресурси, картографічний матеріал, програмне забезпечення та багато іншого.
"Дені шоу"// https://www.youtube.com/watch?v=qKO_Oa66ols
Досліди, веселі пізнавальні сюжети, та все, що цікаво діткам. Веселі та позитивні сюжети Дениса з коментарями його татка. 
"Цікава наука" // https://www.youtube.com/cikavanauka
Канал розміщує перекладені і озвучені українською мовою науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Цікаво для школярів та студетів.
«Сімейний сайт" // https://baby-sos.com/
Цей сайт допоможе Вам  поринути у світ краси, гри, казки, малюнка, фантазії та творчості
«Найбільша освітня онлайн-платформа» // https://learning.ua/
Інтерактивні завдання, цікаві задачі та ігри, долаючи які дитина отримує сертифікати.
“Онлайн-асистент з вибору фільмів"// https://jarvis.net.ua/
На сайті можна максимально швидко знайти фільм під настрій. Винятково в українській озвучці.
“Туристичний портал про Україну" // https://ua.igotoworld.com/
“Щоденний пізнавальний сайт" // http://tut-cikavo.com/kultura/tradytsii
Цікава та корисна інформація з різних куточків світу, яка перетворить Вас на ходячу вікіпедію. Про країни, космос, природу, тварин, науку, та інше.
6.    Практична робота «Мандрую «незнайомою» мережею»
Бібліотекар: Спробуйте знайти цікавий сайт, який містить різноманітну інформацію про мальовничі куточки України.  
Бажаю вам, щоб комп'ютер став вашим другом і помічником, під час навчання та дозвілля. А мандруючи всесвітньою мережею, щоб були вправними та досвідченими навігаторами.
Список використаної літератури:
  • Пошук інформації в Інтернеті // Глинський Я.М. Інформатика. – Львів,2007. – С.162-182
  • Популярні адреси Інтернету // Глинський Я.М. Інформатика. – Львів,2007. – С.190-192
  • Путешествие по Интернету // Ратбон Энди. –К.: Диалектика, 2013.− С. 153-164
  • Поиск и использование ресурсов Internet // Левин Д.Р. Internet для чайников. – К.: Диалектика, 2002.− С.145-175







Комментариев нет:

Отправить комментарий